YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başörtülü olduğu için ödül verilmeyen koşucu CİHAN

tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Okul : ..::BAİHL::..
    Ruh hali : Başörtülü olduğu için ödül verilmeyen koşucu CİHAN Olgun10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 73

Başörtülü olduğu için ödül verilmeyen koşucu CİHAN Empty Başörtülü olduğu için ödül verilmeyen koşucu CİHAN

Mesaj  tuana__ Perş. Kas. 06, 2008 4:56 pm

'Ben cumhuriyet çocuğu değil miyim'
    Başörtülü olduğu için ödül verilmeyen koşucu CİHAN'a konuştu: Ben de bu ülkenin çocuğu değil miyim? Ben de cumhuriyet çocuğuyum"

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Cumhuriyetin 85 yıl dönümü kapsamında yapılan kros yarışmasında ikinci olan başörtülü sporcuya garnizon komutanı ödülünü vermedi. Ödülünü alamadan kürsüden inen başörtülü sporcu Nuriye Memiş (18)210 sporcu arasında ikinci geldiğini ancak ödülünü Garnizon Komutanı Albay Gürsel Işık'ın vermemesine bir anlam veremediğini belirterek, "Biz de bu ülkenin evladıyız, bende Cumhuriyet çocuğuyum” dedi.
    Ayvalık Hüsnü Uğural Stadı'nda düzenlenen Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren sporculara ödül verildi. Törende 210 sporcu arasında ikinci olarak dereceye giren genç bayan sporcunun ödülünü vermesi için Garnizon Komutanı Albay Gürsel Işık anons edildi. Albay Işık, kürsüye yaklaştığında ödülünü vereceği kişinin başörtülü olduğunu görünce geri döndü. Bunun üzerine kürsüde ne olduğunun farkında olmadan bir süre bekleyen genç sporcu Nuriye Memiş, daha sonra kürsüden arkadaşlarıyla birlikte indi.

Garnizon Komutanı Işık, başörtülü sporcuya madalya takmayı protesto ettikten sonra protokoldeki yerine döndü. Yaşanan olaylardan sonra genç sporcu Nuriye Memiş, Cihan Haber Ajansına yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Cumhuriyet Koşusunda 210 sporcu arasında ikinci geldim. Ödül sırasında biz arkadaşlarla birlikte kürsüye çıktık. O esnada komutan madalyalarımızı takmak için kürsüye geliyordu. Beni görünce geri döndü. Ne dediğini duymadım. Sanırım takmak istememiş. Sonuçta bende bu ülkede yaşıyorum. Biz de bu ülkenin evladıyız. Bende bu cumhuriyetin çocuğuyum."dedi

Memiş, " Benim yaptığım yanlış değildi. Vicdanım rahat. Spora devam edeceğim. Sporu seviyorum. Ayvalık Belediye Gücü adına katıldım. Koşmak isteyen başörtülü arkadaşlar varsa koşsunlar benden cesaret alsınlar başörtüsü spora engel değil "dedi.

Genç sporcunun yengesi Yasemin Memiş de, " Orada bulunanlar sürekli, 'neden oraya çıktı, özellikle mi yapıldı?' dediler. Çok zorumuza gitti. Kapalı olan birçok sporcu var. "dedi.

Lisanslı sporcu olan Nuriye Memiş'in İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu belirtildi.

CİHAN

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 4:29 pm