..::Senai demirci - Dua Defterim (yeni)::..

  Paylaş
  avatar
  ..::mücahit::..
  YY

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 623
  Yaş : 30
  Nerden : KONYA
  Okul : Seydişehir İhl
  İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
  Ruh hali :
  Teşekkür : 12
  Puanı : 352
  Kayıt tarihi : 06/08/08

  ..::Senai demirci - Dua Defterim (yeni)::..

  Mesaj  ..::mücahit::.. Bir Ptsi Ağus. 11, 2008 5:51 pm

  Senai Demirci Yeni Kitabı "Dua Defterim" Hakkındaki Kendi Yorumunu aşagıdan Okuyabilirsiniz.
  Kitabı Henüz alıp Okumadım Ama İnsaAllah Okumak İstiyorum ve
  Senai Demircinin Aşagıdaki Yazısındada Belirttigi Gibi İnsaAllah
  "Dua Defterim hep açık kalsın..."


  Duanın inceliğini dile getirmek üzere yeni bir heyecanla kaleme alınmış yeni bir çalışma. epeydir üzerindeydik. az kaldı, çok değil bir ay içinde sımsıcak avuçlarınızda olacak dua defterim, inşaallah.. (kapağını ve arka kapak yazısını da peşin almak site ziyaretçeilerinin ayrıcalığı olsun)

  Dua Defterim sensin aslında. İç/ten arzularının, ip/ince özlemlerinin, mecalsiz yakarışlarının, sözsüz fısıltılarının, hesapsız nefeslerinin, isimsiz sızılarının karası düşüyor avuçlarına. Dudaklarının birbirine dokunuşu hüma kuşları uçuruyor rahmet dergâhına. Nefesine "ah!"lar dolanması serin güller açtırıyor pişmanlık sahrasının yanık yüzünde. Sızım sızım sızlayan sızılarının söz kuşağını kuşanması sonsuz yakınlığın kucağına taşı(rı)yor seni.
  Dua, toprağın toprağa imzasıdır. Topraktan gelip de toprağa dönmeden önce, gökçe okunur bir yazı olman içindir. Kasvetli ağırlığını gökçekimine kaptırasın diyedir. Gelip geçen, ezilip dağılan varlığını kutsîler pazarına sunasın diyedir. Eriyen kalıbını canhıraş feryatlarla sonsuzca bir hitabın kalbine atman içindir. Suskun ve soğuk toprağın sıcacık sözü olasın diyedir. Tatlı yakarışlara dudağını yazdırman içindir.
  Öyle tatlıdır ki yalvarışın, seni aff ve mağfiretinin dergâhında ağlatıp sızlatan unutuşlarını ve sürçmelerini, lütuf ve bağışına muhtaç olmayacakmışsın gibi müstağni kılan susturan itaatlarinden daha çok sever Rabbin. Yeter ki bu toprak kabın içinden yakarış türküleri yükselsin. Yeter ki bu küskün ve dargın yüze ümit çiçekleri dokunsun. Yeter ki çamurdan bedene sahici bir nefes s/insin. Yeter ki bu boş avuçlarda dua dua kelebekler kanatlansın. Yeter ki bu varlık sadefi sancılı dua incilerine gebe kalsın. Yeter ki suskun ve soğuk dudaklar dua dua söze gelip ısınsın. Yeter ki kırık dökük hecelere tutunan sesler dirilsin, sağır uçurumlara yuvarlanan nefesler genişlesin, son nefesiyle doğan sözler miraca yükselsin.

  Söylüyor değilsin sadece, söz kesiliyorsun da. Yazıyor değilsin sadece; yazılıyorsun da. Söz kesilip yaz(ıl)dığın o defteri boynuna sarıyorsun gün be gün. Söylediklerin, eylediklerin, niyetlendiklerin kara bir kefen oluyor savunmasız çıplaklığına. Sözlerinle kefenleniyorsun. Dualarına sarılıyorsun. Defterini yazıyorsun.  Dua Defterim hep açık kalsın.
  Senai Demirci


  _________________
  HERŞEY İNCELİKTEN
  İNSAN KALINLIKTAN KIRILIR (HZ.MEVLANA)  http://yesilyol.ourtoolbar.com/exe

  YEŞİLYOL TOOLBAR... YÜKLEYİNİZ...
  avatar
  RanaNur
  En Yeşilyolcu

  En Yeşilyolcu

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 731
  Nerden : Eskişehir
  Okul : Sakarya İlahiyat Fakültesi
  İleti : Hâdim-ul Kur'an / Hâfiz-ul Kur'an..
  Ruh hali :
  Teşekkür : 8
  Puanı : 304
  Kayıt tarihi : 11/08/08

  Geri: ..::Senai demirci - Dua Defterim (yeni)::..

  Mesaj  RanaNur Bir Salı Ağus. 12, 2008 10:59 am

  çok güzel bir tevafuk hocam bende bikaç hafta önce radyoda tanıtımını dinlemiştim.ve kitabı en kısa zamanda almayı düşünüyordum...


  daha okumadım ...inşallah en kısa zamanda temin edicem....

   Forum Saati C.tesi Ara. 15, 2018 11:45 pm