..::Çocukça Bir Yürek::..

  Paylaş
  avatar
  ..::mücahit::..
  YY

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 623
  Yaş : 30
  Nerden : KONYA
  Okul : Seydişehir İhl
  İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
  Ruh hali :
  Teşekkür : 12
  Puanı : 352
  Kayıt tarihi : 06/08/08
  291108

  Hüzün ..::Çocukça Bir Yürek::..

  Mesaj  ..::mücahit::..

  Büyüdüğümü fark ettim bugün. Yada büyümek zorunda olduğumu. Herşeyin üstesinden gelmek için büyümek gerektiğini. Toz pembe hayallerimi silip attım. Ayaklarım gerçekler kadar sağlam basmalıymış yere. Öyle gerekmiş omuz omuza cenk etmek için hayatla.

  Büyüklerin hayatı, karamsarlık getirdi bana büyüyünce. Herşey alınmıştı elimden, kahkahalarım bile. Tebessümlerimde donup kalmıştı. Zordu hemde çok zordu büyük olmak. Birbir alıp başını gidiyordu her şey. Hep büyümek vardı çocukken hayallerimde. Çocuktunya, kimse önemsemiyordu ya, dertleri biliyor derman olamıyordun ya, hissettiğim acıların yerini mutluluklar kolay kolay alamıyorduya, bütün bunları ters düz etmek için büyümekti hayalim. Ne kadar yanıldığımı büyüdüğümde anladım. Hayat şaka gibiydi. Ağlasammı gülsemmi bilmiyordum olan bitenlere. Tüm bildiklerimi unutmuşum. Sil baştan oldu ezberlerim. Büyümek onunda bir dert olduğunu büyüyünce anladım. Çocukken olan hayallerimide hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğimi şimdi daha iyi biliyorum.

  Çocukluğun gözlerinin önünde perdelendiğinde, çocukça yüreğinin üstüne çekiyorsunya yorganı ve olan biten her şeye kulaklarını tıkıyorsunya, ürkek, tedirgin, içten içe, her şey bitsin diye, daha fazla gömülüyorsunya yatağa, oysa büyüdüğünde de bitmiyor hiç bir şey. Her şey aynı kalıyor.

  Vaktinden evvel omuzluyorsun dertleri. Üzerine birbir yıkılıp kalıyor hayaller. Senin hayallerine yer kalmıyor hayatında. Herkesin umudusun çünkü, umutsuzluğunun bile. Omuzlarınız daha bir erken çöküyor yaşıtlarınıza göre. Gözleriniz daha bir donuk bakıyor hayata. Tebessümleriniz çoktan yarım kalmıştı zaten. Bütün bunlara rağmen birde içinizdeki ince sızı, sızlanıp duruyordur yüreğinizde. Kimse farkında bile değildir olan bitenlerin zaten. Herkesin beklentileri vardır sizden. Sizin beklentilerinizin kimse için önemi yoktur. Suskunsunuzdur. Birazda küskün. Üstüne üstlük birde yüzüne ençok hasret kaldığınız, eğmişse başını yere, bitmişsinizdir. İçin için kaçıncı hançer yarasına ağlamaktadır yüreğiniz, bunu bir siz bilirsiniz.

  Yorgun düşmüşsünüzdür artık hayatın önünde. Bitmiş, tükenmişsinizdir. Ölüm bile yaşamaktan daha güzel gelir size. Ne dert olayım nede dert çekeyim dersiniz.
  Nasıl gelmeyi sen istemediysen, gitmekte senin elinde değildir, oysa.
  Ne yapacağınızı bilemediğinizde, durup soluklanırsınız bir yerde. Oflarınıza, tühlerinize yeniden bakarsınız. Ve yeniden omuzlarınız dertler heybesini sırtınıza. Yüreğinizdeki tüm umutsuzluğa rağmen, umut ekmeye çalışarak yol alırsınız. Elinizde yaşam meşalesi. Çocukça hayalin büyümektiya, büyüdüğünde, yani şimdi, çocukça bir neşe koyarsınız yüreğinize. Her şeye rağmen umut çırasını yakarsınız içinizde. Ve bilirsinizki birgün biryerde biri mutlaka anlayacaktır sizi. Belki o zaman büyümüş bedeninize çocukça yüreğinizi sığdırabilirsiniz. Ve sil baştan yaşarsınız hayallerinizi, beklentilerinizi, yarınlarınızı.

  Çocuklar kadar mutlu olmak için, çocukça bir yürek taşımanız gerektiğini, hayat bir kez daha öğretir size. İşte o zaman belki her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.


  _________________
  HERŞEY İNCELİKTEN
  İNSAN KALINLIKTAN KIRILIR (HZ.MEVLANA)  http://yesilyol.ourtoolbar.com/exe

  YEŞİLYOL TOOLBAR... YÜKLEYİNİZ...
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  Mesaj Bir Paz Kas. 30, 2008 5:05 pm  tuana__

  ........
  Keşke çocuk olsam yeniden, düştüğüm için canım acısa ...çok koştuğum için kalbim çarpsa...

  Şimdi daha mı güçlüyüz yoksa daha mı alışkın?

  yadaa hayatı öğrenmek alışmak mı acaba?

  hepsine bi çizgi çekmek gerek..

  çocuklar gibi mutlu olmak için çocukça bir kalp gerek..

  paylaşım için sağol...
  avatar

  Mesaj Bir Paz Kas. 30, 2008 5:12 pm  RanaNur

  Nasıl gelmeyi sen istemediysen, gitmekte senin elinde değildir.


  hocam..eline sağlık.. Smile

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:42 pm