YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...Gazze için Taksim'e ....

RanaNur
    RanaNur
    En Yeşilyolcu

En Yeşilyolcu

Kadın
    Okul : Sakarya İlahiyat Fakültesi
    Ruh hali : ...Gazze için Taksim'e .... Utanga10
    Teşekkür : 8
    Puanı : 304

...Gazze için Taksim'e .... Empty ...Gazze için Taksim'e ....

Mesaj  RanaNur Paz Ara. 28, 2008 12:27 am

Gazze için Taksim'e

İstianbul Beyoğlu'nda toplanan yaklaşık 5 bin kişi, "Katil İsrail" sloganı atarak İsrail'İn bugün Gazze'ye yönelik düzenlediği füzeli saldırıyı protesto etti.

Gazze’yi roket yağmuruna tutarak 200 Filistinliyi öldüren, 300’ü aşkın Filistinli’yi de yaralayan İsrail, İstanbul’da protesto edildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mazlum-Der, Özgür-Der, Haksöz, TİYEMDER, AKDER, TGTV, İDSB, Medeniyet Derneği, FİDDER, ASDER, İnsan Medeniyet Hareketi (İMAH), Hikmet Derneği, AKEV ve AKDAV gibi Filistin Dostları Platformu sivil toplum kuruluşları ile duyarlı vatandaşlar, İstiklal Caddesi’ndeki Galatasaray lisesinden Taksim Meydanı’na kadar yürüdüler.

Eylemciler, “kahrolsun İsrail, kahrolsun Siyonizm”, “Çocuk katili, terör devleti İsrail”, “Filistin’e selam direnişe devam” slogan ve pankartlarıyla İsrail’i kınadılar.

Yürüyüşten sonra Taksim Meydanı’nda ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Günlerce, aylarca Gazze’ye ambargo uyguladılar. Kadın ve çocuk demeden insanları aç ve susuz bıraktılar. İsrail sadece insanları aç ve susuz bırakmadı. Bununla yetinmeyerek onları öldürmeye başladı. Bu terörizm değildir de nedir. İsrail’in içinde insanlık duygusu olan Yahudilere ve tüm insanlığa da sesleniyorum. Ortadoğu’nun barışı Filistin’den geçer, Mescid-i Aksa’dan geçer, Gazze’den geçer” dedi.

İsrail zulmüne seyirci kalmayacaklarını belirten Yıldırım, “İsrail için yeni bir yardım kampanyası başlattık. Hayırsever halkımızın gayretleriyle Gazze’deki kardeşlerimize ilaç ve gıda yardımı götüreceğiz. İsrail’in saldırılarında yaralanan Filistinlileri Türkiye’ye getirerek tedavi edeceğiz” dedi.

Bülent Yıldırım’dan sonra Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile Türkiye’de tedavi gören Filistinli yaralılar da birer konuşma yaptı.

İsrail’i protesto eylemi basın açıklamasından sonra sona erdi.

STK’lar yarın da öğle namazında Beyazıt Meydanı’nda toplanarak İsrail’i protesto eylemi düzenleyecekler.

Cihan
    RanaNur
    RanaNur
    En Yeşilyolcu

En Yeşilyolcu

Kadın
    Okul : Sakarya İlahiyat Fakültesi
    Ruh hali : ...Gazze için Taksim'e .... Utanga10
    Teşekkür : 8
    Puanı : 304

...Gazze için Taksim'e .... Empty Geri: ...Gazze için Taksim'e ....

Mesaj  RanaNur Paz Ara. 28, 2008 12:30 am

Köşk'ten İsrail vahşetine kınama
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıyı çok üzücü bulduğunu ve kınadığını belirterek, ''Son olayı sorumsuzluk olarak görüyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın kızı İrem Zeynep Atalay ile Ali Üstün'ün nikah törenlerinin yapılacağı Bilkent Oteli'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Gül, İsrail'in Gazze'ye saldırısını sabahtan itibaren yakından takip ettiğini belirterek, ''Gerçekten çok üzücü. Yapılan saldırıyı kınıyorum. İsrail Başbakanı da geçenlerde buradayken, kendisinin bölgenin yeni bir şiddet sarmalına girmemesi için dikkatini çekmiştim'' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Son olayı sorumsuzluk olarak görüyorum. Bugün bir çok insan öldü, daha ne kadar ölecek bilinmiyor. Dünyanın her yerinden de bu olay izleniyor. Olay sadece İsrail ve Filistin arasında değil, bütün bölgeyi istikrarsızlığa sokacak bir olaydır.

Ayrıca yine bir sorumsuzca olan, yeni Amerikan yönetimine de böyle bir Orta Doğu'yu bırakmak... Bunu da doğrusu çok anlamlı buluyorum. Büyük bir üzüntü duyuyorum ve gerçekten bu olayı kınıyorum.''

AA

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 8:18 pm