YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak.....

RanaNur
    RanaNur
    En Yeşilyolcu

En Yeşilyolcu

Kadın
    Okul : Sakarya İlahiyat Fakültesi
    Ruh hali : ....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak..... Utanga10
    Teşekkür : 8
    Puanı : 304
    040109

....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak..... Empty ....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak.....

Mesaj  RanaNur

Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak

....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak..... 2697

Saadet Partisi'nin düzenleyeceği ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'', Çağlayan Meydanı'nda saat 12.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirilecek. Miting nedeniyle bazı yollar kapalı.

Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek mitinge, 60'dan fazla sivil toplum örgütü destek veriyor.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, mitinge Filistin'den hükümet temsilcilerini de davet ettiklerini, onların katılamamaları halinde Filistin hükümetinin görevlendirdiği yurt dışı temsilciliklerden bir görevlinin katılacağını belirtti.

Mitingte Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un konuşacağını ifade eden Karaduman, hedeflerinin Çağlayan Meydanı'nda bir milyon kişiyi aşmak olduğunu vurguladı.

Karaduman, ''Tüm siyasi partileri, meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını ve resmi kuruluşları mitinge katılmaya çağırıyoruz. Gelin bu mitinge katılarak Filistin'e destek verelim. İsrail, saldırılarına karşı dünyadan hiçbir ses gelmeyince daha çok vuruyor. Hep beraber İsrail'i protesto edelim, onları uyaralım'' dedi.

Mitingin Arap televizyon kanalları El Cezire ve El Arabi tarafından canlı yayımlanacağını kaydeden Karaduman, mitingin saat 12.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirileceğini kaydetti.

MİTİNG DOLAYISIYLA, İSTANBUL'DA BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Saadet Partisince, İstanbul'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için düzenlenecek miting dolayısıyla, bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilecek açık hava toplantısı dolayısıyla, saat 10.00'dan itibaren bazı yollar trafiğe kapalı olacak.

Buna göre kapanacak yollar şöyle:

''Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr.Cemil Bengü, İzzet Paşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak caddeleri ile Feriköy Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun, Fırın Arkası, 1. Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan Top Sahası Yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Avcılar, Yeniyol ve İdil sokakları.

Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarı'ndan Çağlayan istikametine katılım, D-100'den Çağlayan katılımı, D-100'den Kasımpaşa katılımı, Vatan Caddesi Çağlayan çıkışı, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidiş Kuştepe Işıklar mevkisi, Şişli'den Çağlayan'a gidiş Hürriyet Tepe Işıklar, Kağıthane Caddesi'nden Çağlayan'a çıkış, Okmeydanı Kavşağı'ndan Darülaceze Caddesine çıkış, TEM Otoyolu'ndan Darülaceze Caddesi'ne geliş, Piyalepaşa Darülaceze gelişi, Perpa Darülaceze gelişi, Gürsel Mahallesi gelişi, Halide Edip Caddesi Şişli gelişi, Şişli'den Çağlayan'a geliş.''

-ALTERNATİF GÜZERGAHLAR-

Kapanacak yollar sebebiyle sürücülerin kullanacakları alternatif güzergahlar ise şöyle:

''Kasımpaşa'dan-Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı ve Kağıthane yönünü, Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecekler Haliç Hasköy İstikametini, D-100'den Çağlayan ve Piyalepaşa Bulvarı'na gidecekler Okmeydanı ve Mecidiyeköy-Balmumcu istikametini, Kağıthane'den-Çağlayan'a gidecekler Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe yönünü, Vatan Caddesi'nden-Çağlayan'a gidecekler, Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy yönünü, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu veya Şişli yönünü, Şişli'den-Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu'ndan Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu yönünü, Okmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 Karayolu istikametini, TEM Otoyolu ve Okmeydanı'ndan Şişli'ye gidecekler de Haliç veya Mecidiyeköy yönünü kullanabilecek.

GECE YARISI İSRAİL'E ÖFKE SELİ

İSTANBUL'DAKİ PROTESTO

....Yüzbinler Gazze için Çağlayan'da olacak..... 2689

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava ve kara saldırıları, İstanbul'da bir araya gelen bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.

Saadet Partisi, Alperen Ocakları ile İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ve bazı sivil toplum kuruluşlarına üye kişiler, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Levent'teki yerleşkenin yakınındaki Büyükdere Caddesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ayrımında toplandı.

Trafiği kısmen aksatarak İsrail aleyhinde sloganlar atan grup, ''Filistin'deki Müslümanlar'ın kurtuluşu'' için dua etti.

Büyükdere Caddesi'nden İsrail Başkonsolosluğu'na yürümek isteyen grup, panzerlerin de desteğinde çevrede yoğun önlemler alan güvenlik kuvvetlerince durduruldu. Kısa süreli yaşanan arbede sırasında polis bariyerini aşarak başkonsolosluk önüne gelen bazı eylemciler, burada da önlem alan polislerce engellenerek, yerleşke dışına çıkartıldı.

Bu sırada polisten aldığı izinle bir otomobilin üzerine çıkan bir kişi, gruba ''sakin olmaları'' çağrısında bulundu. Bunun üzerine Büyükdere Caddesinde yeniden bir araya gelen grup, toplu şekilde yapılan duanın ardından yaklaşık 4 saat süren protesto gösterisini bitirdi.

Öte yandan, başkonsolosluğun bulunduğu sokağın girişindeki bir şirkete ait plazanın önündeki şirket flamaları göstericiler tarafından direklerden indirilerek, yerine 2 adet Filistin bayrağı asıldı.

-İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARI ANKARA'DA PROTESTO EDİLDİ

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) üyeleri, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde saat 03.00 sıralarında toplanan grup, İsrail'i protesto eden sloganlar attı.

Saldırılarda ölenler için dua eden MAZLUMDER üyeleri, büyükelçiliğe kartopu attı.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, burada yaptığı açıklamada, Gazze'de yaşanan drama dünyanın sessiz kaldığını, bir süre önce başlayan harekatın ''soykırım harekatı'' olduğunu savundu.

Saldırıları, insanlığın vicdanına vurulmuş bir darbe olarak niteleyen Gergerlioğlu, Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisini geri çekmesini istedi.

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜNERİ: HERKESİ MİTİNGE KATILMAYA ÇAĞIRIYORUZ, GELİN BU MİTİNGE KATILARAK FİLİSTİN'E DESTEK VERELİM

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri, Çağlayan'da bugün düzenlenecek ''Filistin ile Dayanışma'' mitingine katılım çağrısında bulundu.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığındaki önceki gün basın toplantısında konuşan Güneri, Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek mitinge, toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyledi. Güneri, pazar günkü mitinge katılacakların ''Filistin ölmesin, insanlık ölmesin, vahşet dursun'' diye tüm dünyaya sesleneceğini ve Filistin halkıyla beraber olduklarını göstereceklerini dile getirdi.

Türk halkının Filistin konusunda ne kadar hassas olduğunun son 10 gündür düzenlenen protestolarla bir kez daha görüldüğünü anlatan Güneri, Saadet Partisi tarafından düzenlenen mitinge aynı zamanda 200 sivil toplum kuruluşunun da destek verdiğini bildirdi.

Güneri, mitinge ciddi bir katılım beklediklerini ifade eden Güneri, mitingin Filistin'in acısını durdurma noktasında bir etki oluşturmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Mitinge, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un da katılacağını ifade ederek, Filistin'den de hükümet temsilcilerini davet ettiklerini söyledi.

Hedeflerinin Çağlayan Meydanı'nda 1 milyon kişiyi aşmak olduğunu vurgulayan Güneri, ''Herkesi mitinge katılmaya çağırıyoruz, gelin bu mitinge katılarak Filistin'e destek verelim. İsrail, saldırılarına karşı dünyadan hiçbir ses gelmeyince daha çok vuruyor. Hep beraber İsrail'i protesto edelim, onları uyaralım'' diye konuştu.

Teoman Rıza Güneri, mitingin, Arap televizyon kanalları El Cezire ve El Arabi tarafından da canlı yayınlanacağını, mitingin 12.00'de başlamasının öngörüldüğünü bildirdi.

AA
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

NuR ..

Mesaj Paz Ocak 04, 2009 1:21 pm  NuR ..

keşke elimde olsaydıda gidebilseidim... Sad
    ademoglu

Mesaj Salı Ocak 06, 2009 4:32 pm  ademoglu

NuR demiş ki:keşke elimde olsaydıda gidebilseidim... Sad

Ben oradaydım ve gerçektende harika bi atmosferdi. Rabbim filistinli kardeşlerimize yardım etsin. İsrail Köpeklerinide kahhar ismi ile kahretsin inşallah
    RanaNur

Mesaj Salı Ocak 06, 2009 6:16 pm  RanaNur

ben her ne kadar orada olamasamda ekran başından mitingi baştan sona izledim..

ve dualarımla ,gönlümle oradaki kalabalığın arasındaydım inşallah...

mitinge katılımın bu denli olması beni çok heyecanlandırdı ve mutlu etti...

gerçekten birçok insan seli yağan yağmura rağmen biran olsun azalmadı(rabbim onun mükafatınıda katılan kerdeşlerimize ayrıca verir inşallah..)

RABBİM RAZI OLSUN HEPSİNDEN..
    Smile
    .........

en manalı sözler ise sloganlardı... rabbit

KAHROLSUN İSRAİL....KAHROLSUN İSRAİL....

FİLİSTİNE SELAM, DİRENİŞE DEVAM....

BİZ BİZ FİLİSTİNLİYİZ..

İnşallah tepkiler devam eder bundan sonrada... hepimiz elimizden gelenin en iyisi için var gücümüzü kullanalım...

En kısa zamanda bu vahşetin, soykırımın bitmesi zalimlerin kurduğu tuzaklarının başlarına dönmesi dileğimle..

vesselamm...
    Anonymous

Mesaj Çarş. Ocak 07, 2009 3:08 pm  Misafir

RanaNur demiş ki:
    ben her ne kadar orada olamasamda ekran başından mitingi baştan sona izledim..

ve dualarımla ,gönlümle oradaki kalabalığın arasındaydım inşallah...

mitinge katılımın bu denli olması beni çok heyecanlandırdı ve mutlu etti...

gerçekten birçok insan seli yağan yağmura rağmen biran olsun azalmadı(rabbim onun mükafatınıda katılan kerdeşlerimize ayrıca verir inşallah..)

RABBİM RAZI OLSUN HEPSİNDEN..
    Smile
    .........

en manalı sözler ise sloganlardı... rabbit

KAHROLSUN İSRAİL....KAHROLSUN İSRAİL....

FİLİSTİNE SELAM, DİRENİŞE DEVAM....

BİZ BİZ FİLİSTİNLİYİZ..

İnşallah tepkiler devam eder bundan sonrada... hepimiz elimizden gelenin en iyisi için var gücümüzü kullanalım...

En kısa zamanda bu vahşetin, soykırımın bitmesi zalimlerin kurduğu tuzaklarının başlarına dönmesi dileğimle..

vesselamm...

ben de tv ekranından ağlayarakizledim.. gercekten mükemmeldi.. Rabbim gönül verenlerden razı olsun

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 9:41 pm