Bırakın çocuğunuz dahi kalsın

  Paylaş
  avatar
  ..::mücahit::..
  YY

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 623
  Yaş : 30
  Nerden : KONYA
  Okul : Seydişehir İhl
  İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
  Ruh hali :
  Teşekkür : 12
  Puanı : 352
  Kayıt tarihi : 06/08/08

  Bırakın çocuğunuz dahi kalsın

  Mesaj  ..::mücahit::.. Bir Cuma Şub. 13, 2009 1:43 pm

  Buckminster Fuller, "Her çocuk bir dâhi olarak doğar. Her 1000 çocuktan 999’u yetişkinler tarafından, istemeden bu dâhilikten arındırılır." Bu dergi çocuğunuz dahi kalması için çaba sarf edecek.

  Daha önce Kiraz Çocuk Dergisi adıyla çocuklar için neşredilen dergi “Kiraz Dâhi Çocuk Dergisi” olarak bundan sonra çocukların daha akıllı ve zeki olmaları için yayınlanıyor.
  "Buckminster Fuller gibi dünyadaki pek çok eğitimci, bütün çocukların dâhi, mucize, dev bir potansiyel olarak ve çok özel yeteneklerle doğduğu konusunda hem fikirdirler" diyen dergi yayıncıları amaçlarını ve iddialarını şu sözlerle dile getiriyorlar: "Dünyanın en büyük buluşu ne nükleer enerji, ne gezegenler arası yolculuk, ne de internettir… Dünyanın en büyük buluşu, "İnsanın dev bir potansiyel olduğunun" keşfidir.
  Anneler, babalar ve öğretmenler başta olmak üzere, pek çok dış etken, çocuğun bu dehasını ve sınırsız gücünü, birer birer yok etmeye başlar. Üstelik, çok iyi niyetli olarak; eğitim adına, korumak adına, terbiye adına, öğretmek adına…
  İşte, iki yıl önce yayınlanmaya başladığımız Kiraz Çocuk Dergisi, bu fikirlerden yola çıkarak, “Kiraz Dâhi Çocuk Dergisi” olarak, yepyeni bir yüz ve tema ile okuyucularıyla buluşuyor!
  Çeşitli yeteneklerle doğmak, Allah'ın insana en büyük armağanıdır. Kimimiz sözel ve sayısal yeteneklerde, kimimiz el becerileri ve sanatta yetenekliyizdir. Dolayısıyla, hepimiz aslında birer dâhi olarak doğduk. Ancak doğru yönlendirilip, yetiştirilmediğimiz için, pek çoğumuzda bu potansiyel ister istemez yok olmuştur.
  Biz, yayınevi olarak, Kiraz Dâhi Çocuk Dergisi ile çocuklarımızdaki bu potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.
  Dâhi çocuk yetiştirme kursları düzenleyen eğitimciler tarafından hazırlanan Kiraz Dâhi Çocuk Dergisi ayrıca, her ay çocukların zihinsel, görsel, işitsel ve dokunsal zekâlarını geliştirecek kitaplar hediye etmektedir.
  Minik okuyucularımızdan olduğu kadar, anne ve babaların da Kiraz Dâhi Çocuk Kulübü’nü takip etmeleri bizleri mutlu ediyor…"
  Fotogalerimizde dergide sürekli olarak çocuklarınızla buluşacak olan çizgi kahramanlarla tanışabilirsiniz...
  Derginin web sitesini http://www.kirazdahi.com adresinden ziyaret ederek yayıncılar hakkında ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz...


  _________________
  HERŞEY İNCELİKTEN
  İNSAN KALINLIKTAN KIRILIR (HZ.MEVLANA)  http://yesilyol.ourtoolbar.com/exe

  YEŞİLYOL TOOLBAR... YÜKLEYİNİZ...

   Forum Saati C.tesi Ara. 15, 2018 11:20 pm