YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
MAfacan
Zeynebb
tuana__
..::mücahit::..
ademoglu
9 posters

Bir YİĞİD (O)

ademoglu
    ademoglu
    YETKiLİ

YETKiLİ

Erkek
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Tuhaf10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 21

Bir YİĞİD (O) Empty Bir YİĞİD (O)

Mesaj  ademoglu Cuma Mart 27, 2009 8:34 pm

Muhsin Yazıcıoğlu
    "Düşünüyorum düşünüyorum, sonsuzluğu düşünüyorum. Ey sonsuzluk sahibi sana ulaşmak istiyorum..." diyordu şiirinde.

devam
    eden mısralarda ise "Beton çok soğuk üşüyorum..." diyordu. Ey sivasın
    yetiştirdiği YİĞİD O sen ise ölümünle bizleri dondurdun... inan şu an
    BUZ KESİLDİK, öldüğüne inanmak istemiyoruz...

Şu an hasret
    duyduğun Sonsuzluk Sahibine ulaştın. O büyük zattan sana rahmet
    sevenlerine ve yakınlarına ise Sabır niyaz ediyoruz.

"ALLAH MEKANINIZI CENNET ETSİN İNŞALLAH"

ADEMOĞLU
    YY

Erkek
    Okul : Seydişehir İhl
    İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
    Teşekkür : 12
    Puanı : 352

Bir YİĞİD (O) Empty Geri: Bir YİĞİD (O)

Mesaj  ..::mücahit::.. Cuma Mart 27, 2009 8:42 pm

Allah rahmet eylesin...

Mekanı cennet olsun diyorum ama bir türlü inanamıyorum hala...
    tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Okul : ..::BAİHL::..
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Olgun10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 73

Mesaj  tuana__ Cuma Mart 27, 2009 9:13 pm

Gerçek dava adamı.. ülküleri uğruna yaşamının en güzel evrelerini 4 duvar arasında geçiren insan...

MEKANIN CENNET OLSUN...
    Zeynebb
    Zeynebb
    Yeşil yeşil

Yeşil yeşil

Kadın
    Okul : ß.i.a.i.h.L
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Huysuz10
    Teşekkür : 4
    Puanı : 89

Mesaj  Zeynebb Cuma Mart 27, 2009 9:56 pm

Rabbim rahmet eylesin..Arkada kalanlarına sabır verSin...
    MAfacan
    MAfacan
    Yeşil Yolcu

Yeşil Yolcu

Kadın
    Okul : BİAİHL
    Teşekkür : 7
    Puanı : 490

Mesaj  MAfacan C.tesi Mart 28, 2009 5:26 pm

O büyük zattan sana rahmet
    sevenlerine ve yakınlarına ise Sabır niyaz ediyoruz.

"ALLAH MEKANINIZI CENNET ETSİN İNŞALLAH"

amin inşaallah
    nefess
    nefess
    yeşil sever

yeşil sever

Kadın
    Okul : g.i.h.l.a.i.h.l
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Calisi10
    Teşekkür : 1
    Puanı : 97

Mesaj  nefess Ptsi Mart 30, 2009 2:34 pm

Rabbim gani gani rahmet etsin..
    mekanı cennet olsun inşallah..
    NuR ..
    NuR ..
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : _вiαihL___06
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Bezgin10
    Teşekkür : 7
    Puanı : 352

Mesaj  NuR .. Ptsi Mart 30, 2009 3:33 pm

tuana__ demiş ki:Gerçek dava adamı.. ülküleri uğruna yaşamının en güzel evrelerini 4 duvar arasında geçiren insan...

4 duvar arasında.. ve 5 sene yalnız başına bir hücrede.. MEKANIN CENNET OLSUN GÜZEL İNSAN..
    RanaNur
    RanaNur
    En Yeşilyolcu

En Yeşilyolcu

Kadın
    Okul : Sakarya İlahiyat Fakültesi
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Utanga10
    Teşekkür : 8
    Puanı : 304

Mesaj  RanaNur Ptsi Mart 30, 2009 5:07 pm

rabbim bol rahmet etsin..Mekanı cennet ,mertebesi şehadet olsun inşallah..

Muhsin Yazıcıoğlu- üşüyorum şiiri için..

http://video.google.com/videoplay?docid=3490276103087431197&ei=ogzMSfzqH4PO-Aa05_ytDw&q=muhsin+yaz%C4%B1c%C4%B1o%C4%9Flu+%C3%BC%C5%9F%C3%BCyorum
    MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : Bir YİĞİD (O) Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

Mesaj  MERVE Salı Mart 31, 2009 11:50 am

Yazıcıoğlu, davası uğruna çıktığı yolda şehitliğe yürümüştür
    Fethullah Gülen, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği helikopter kazası akabinde vefatına çok üzüldüğünü söyledi. Merhumu yakından tanıdığını belirten Gülen, Yazıcıoğlu için "Dostu yakin idi. (Allah Dostu) Karakterli bir insandı. Hizmete taraftardı." ifadelerini kullandı. Gülen Herkul.org sitesi tarafından yayınlanan bu haftaki sohbetinin son kısımlarını bir soru üzerine merhum Muhsin Yazıcıoğlu'na ayırdı. Fethullah Gülen, "Ben ona biraz fazla üzüldüm. Bu biraz tanımadan kaynaklanıyor. Siyasi mülahaza veya yakınlıkla lakası yok bu meselenin. Kim Rabbime, Efendimize, İslam'a ve Kuran'a yakın görünüyorsa ona yakın durmak Hakkın hatırına çok önemli bir vazifedir." dedi.

Fethullah Gülen, 'www.herkul.org' sitesinde yayınlanan bu haftaki sohbetinde, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatına da değiniyor. Büyük üzüntü içerisinde olduğunu anlatan Gülen Yazıcıoğlunu şu cümlelerle anlattı:
    "Ben ona biraz fazla üzüldüm. Bu biraz tanımadan kaynaklanıyor. Siyasi mülahaza veya yakınlıkla alakası yok bu meselenin. Kim Rabbime, Efendimiz'e (sas), İslam'a ve Kur'an'a yakın görünüyorsa ona yakın durmak Hakk'ın hatırına çok önemli bir vazifedir. Dostu yakin idi. (Allah dostu) Karakterli, yiğit, örnek bir Anadolu insanıydı. Hizmete taraftardı."
    "Muhsin Bey'in ve kader arkadaşlarının ailelerine bir şey söylemek bize düşmez. Fakat, davası uğruna çıktığı yolda bir çeşit şehitliğe yürümüş ve herkesin hüsn-ü şehadetine mazhar olmuş bir insanın, yakınlarına şefaat edebileceği düşüncesi onlar için de çok önemli bir teselli kaynağı olmalıdır."
    "Millî çizgisini inandığı şekilde mücahedeye dönüştürerek bir ömür o yolda yürüyüşünü sürdüren, memleketimizin güzide evlatlarından, Muhsin Yazıcıoğlu beyefendi ve yol arkadaşlarının âhirete irtihalini öğrenmiş olmanın hüznü içindeyiz. Muhsin Yazıcıoğlu Beyefendi'ye ve onunla aynı kaderi paylaşan arkadaşlarına Cenâb-ı Erhamurrahimin'den rahmet ve mağfiret diler, aileleri, akrabaları, dava arkadaşları ve Türk-İslam âlemine taziyelerimizi arz ederiz."
    Ailesine her yönden sahip çıkılmalı

Fethullah Gülen, Yazıcıoğlu'nun ailesine her yönden sahip çıkılması gerektiğini aktarıyor: "Annesinin gidip eli öpülmeli, 'ben sizin bir evladınızım' denmelidir. Eşine 'siz bizim bacımızsınız' denmeli, evlatlarına evlatlarımız gibi sahip çıkılmalıdır." Gülen, Yazıcıoğlu'nun arama kurtarma çalışmalarında vazifeli olan asker ve sivil güçlerin vazifesini yerine getirdiğinden hiç kuşku duymadığına değiniyor: "Bundan sonra yapılacak şeylerde temkinli olunmalı. Musibette vurunmanın, dövünmenin kazandıracağı bir şey yok. Takdire rıza gösterilmeli."
    Bu tip kazalar araştırılmalıdır
    Muhsin Yazıcıoğlu'nun örnek bir Anadolu insanı olduğuna değinen Gülen, Anadolu insanının belli bir dönemde İslam'a ve Türk dünyasına karşı gelen şer güçlere karşı koyduğunu vurguluyor. Bir dönem değişik Türk boylarından gelen 11 milyon Anadolu insanının, 250 milyon insanı güzellikle idare ettiğini söylüyor. Anadolu insanının dünyayı idare etmesini saffaniyetine, duruluğuna, adaletine ve hak peresliğine bağlayan Gülen, bütün bu iyi niyetine rağmen bu mert insanların sürekli aldatılmaya çalışıldığının altını çiziyor. Gülen, yakın çağ tarihimizde yaşanan bazı önemli noktalarla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor; "Aldanabilirsiniz ve hüsnü zan edersiniz. El alem gibi kötülük düşünmediğimiz için bazen aldanırsınız. 60'da sizin için kurban olan başbakanınız, belki böyle bir saffetinin kurbanı olmuştur. Daha sonraki dönemlerde yeni açılımlar ve atılımlara öncülük yapan bir insan (Turgut Özal), Allah'u alem böyle bir şeye kurban gitmiştir. Onun arkasındaki o ruhu ve manayı temsil edenler kurban gitmişlerdir."
    Yazıcıoğlu'nun yaşadığı kazaları kasteden Gülen şunları ifade ediyor: "Kendisinin (Yazıcıoğlu) başına da 4-5 defa sürpriz trafik kazası gelmiş ve onları atlatmaya çalışmış. Bu defa farklı bir şekilde gitmiş. Bir yönüyle şüphelenmek lazım. Her şeyi kurcalamak lazım. Bu helikopter nasıldır? Neden böyle bir şeye itildim, neden ille de bununla götürülmek istendim? Yani temizdir bizim insanımız. Normal şeyler arkasında bizim insanımız hileler hurdalar aramaz. Bu açıdan da çok defa aldanabilmiştir. Ama iman sahibi kişiler aldansanız bile aldatmayınız anlayışı içindedir." Bu tarz kazalar gündeme geldiğinde Eşref Bitlis'in hala söylendiğine değinen Gülen, konuşmasında Pakistanlı Ziya Ul Hak'ın hayatını kaybettiği şüpheli uçak kazasına da temas ediyor. Arandığı dönemde kaldığı evde Ziya Ul Hak'a çok üzüldüğünü hatta hıçkıra hıçkıra ağladığını aktarıyor. Gülen, komplo teorilerine girilmeden, şüpheler de göz ardı edilmeden konuların araştırılmasının hususiyetine işaret ediyor.
    Gülen açıklamasını şöyle devam ettiriyor; "Çok emin değilseniz hançerlenmek için kimseye sırtınızı dönmemelisiniz Hiç kimseye meydan vermemeli herkes elinden geldiği kadar havayı yumuşatmalıdır. Bence o cephe de bu meseleyi büyütülmemeli. Rabbimin takdiri deyip buna razı olmalıdır. O insanı sevenler, böyle yaralı oldukları bir dönemde ağızlarını dillerini kontrol altına almaktan zorlanabilirler. Ancak nihayetinde bu sözün bittiği yerdir, demek lazım. Sokaktaki insanlar kaba kuvvetle telkin etmemeli. Umumun malına zarar vermeden taşkınlık çıkarmadan yürüyorlar bağırıyorlarsa örneğin, 'Alperenler, başbuğular ölmezler' diye haykırıp boşalıyorlarsa onların hakkıdır buna müsaade edilmelidir. Ayrıca o insanlar şehit tipinde kazançlıdırlar. O insan dava uğurunda giderken bir şehitlik mülahazası olarak düşünüp teselli olabilirler. Herkes hakkında hüsnü ifadede bulunup silinmeyecek izler bırakmıştır. O izlerde onu takip edenler olacaktır. Gerçek milliyetçilik nedir. Onun hayat felsefesini değerlendirip temsil edecek insanlar onu hayırla yad edecektir. O duyguda onun çilesini bu mevzuda değerlendirip hep onu hayırla yad edecektir."
    Yazıcıoğlu'nun ailesine her yönden sahip çıkılması gerektiğini belirten Gülen, "Annesinin gidip eli öpülmeli, 'ben sizin bir evladınızın' denmelidir. "Kabul buyur biz senin evlatlarınız, denmeli. Eşine de siz bizim bacımızsın demeli evlatlarına da evlatları gibi sahip çıkılmalıdır. Musibet karşında dövünme sabır insan kazandır. Cenabı Hakkın sabır göstermek lazım." diyor.
    Merhum Yazıcıoğlu'nun dünya hayatını kaybetse de Ahiret hayatına daha olumlu bakılması gerektiğini hatırlatan Gülen, "Bir perşembe akşamı vefat edersiniz, cuma günü size ulaşırlar. Bir hadisi şerife göre böyle ölen ve imanı olan kimseye sorgu sual olmaz. Garip olarak gitmiştir.
    Meseleleri portre olarak görüyoruz. Allah Ahseni Takvime göre insanı yaratmıştır. Bu Cenab-ı Hakkın takdiridir diyerek ayak oyunları beklemezsiniz." diyor.
    Yazıcıoğlu'nun arama kurtarma çalışmalarında vazifeli olan asker ve sivil güçlerin vazifesini yerine getirdiğinden hiç kuşku duymadığına değinen Gülen, "Ben herkesin elinden geleni yaptığı kanaatindeyim. O muradı ilahinin arkasında çok sebepler vardır. Aklımız tahminen bazılarına erse de bazıların ermez. Allah bazen bir şeyle bin şeyi ortaya kor. Falanı filanı suçlamaya gerek yoktur. Bundan sonra yapılacak şeylerde temkinli olunmalı. Musibette vurunmanın dövünmenin kazandıracağı birşey yok. Takdire rıza gösterilmeli." dedi.
    Zaman

SANKİ AİLEMDEN BİRİNİ KAYBETMİŞ GİBİ İÇİM YANDI...RABBİM RAHMET EYLESİN... Sad Sad

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 5:45 am