YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+6
MAfacan
Zeynebb
NuR ..
Pisko_BAİHL
nefess
___
10 posters

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi

___
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : ihl
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Secilm10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 6

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Empty Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi

Mesaj  ___ Çarş. Ekim 01, 2008 12:52 pm

Bursa İpekçilik Anadolu İHL
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Ekbina
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi 1991 – 1992 öğretim yılında Bursa İmam-Hatip Lisesi bünyesinde açılmıştır. İlk açıldığı yıl Anadolu Lisesi sınavına giren öğrencilerden ön kayıtta 144 öğrenci alınmıştır. 1992 – 1993 öğretim yılında da hazırlık ve orta birinci sınıflarla eğitim ve öğretim yine Merkez İmam-Hatip Lisesi bünyesinde devam etmiştir. 1993 – 1994 öğretim yılında; Bursa Merkez İmam-Hatip Lisesi bünyesinden ayrılarak ipekçilik semtindeki bu günkü ana binada müstakil müdürlük haline gelmiştir. 1995–1996 öğretim yılında yapılan 4 katlı ek bina ile iki ayrı binada eğitim öğretime devam edilmektedir. Okulumuza her yıl OKS ile öğrenci alınmaktadır. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında okulumuza 150 öğrenci alınacaktır. Sınıflarımız 30'ar kişiliktir.

OKULUMUZUN VAR OLMA SEBEBİ:
    1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 32. Maddesinde “İmam-Hatip Liseleri İmamlık, Hatiplik ve Kur’an Kursu öğreticiliği gibi dinî hizmetlerin yerine getirilmesi ile görevli elemanları yetiştirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nca açılan ortaöğretim sistemi içinde, hem mesleğe, hem yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar uygulayan öğretim kurumlarıdır...” Bireysel, toplumsal, kültürel ve evrensel bir olgu olan dinin bilimsel yollarla öğretilmesi, küreselleşen dünyamızda bugün her zamankinden daha çok önem arz etmektedir. Bu sebeple orta Öğretim çağında Din Eğitim öğretimiyle birlikte Yüksek Okul ve Fakültelere girdi üreten bir alanı temsil ediyoruz. Ortaöğretim sistemi içinde, hem mesleğe, hem yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar uygulayan öğretim kurumu rolünü üstleniyoruz.
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Anabina
    OKULUMUZDAN BAZI BÖLÜMLER
    Kütüphane
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kutuphane1
    Okulumuzda öğrencilerimizin sürekli yararlanabileceği kütüphane ve okuma salonumuz bulunmaktadır. Kütüphanemizde 3700 e yakın kitap bulunmaktadır.
    Bilgisayar Laboratuvarı
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Bil_lab1
    Bilgisayar Laboratuarımız öğrencilerimizin kullanımına açık ve sürekli internek bağlantısı ile öğrencilerimiz ders ve ödevlerini araştırabilmektedirler. Boş zamanlarını internette dolaşarak değerlendirmektedirler.
    Spor Alanları
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Tenis1
    Okulumuzun bahçesinde voleybol, basketbol ve masa tenisi alanları öğrencilerimizin sportif etkinliklerine sunulmuştur.
    Sunum Odaları
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Sunum_odasi
    Derslerin görsel hale getirilmesi ve etkili öğretimin gerçekleşmesi için okulumuzda iki sunum salonu mevcuttur. Bu sunum salonlarında dersler interaktif olarak işlenmektedir.
    Satranç odası
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Satranc1
    Satrançta Türkiye finaline kadar yükselen okulumuzda öğrencilerin satranç çalışmalarını yapabilecekleri ortamlar bulunmaktadır.
    Konferans Salonu
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans1
    Yaklaşık 300 kişiyi alabilen Konferans salonumuz tiyatro, şiir dinletisi, kutlama programları, konferans, seminer gibi okul sosyal ve kültürel etkinlikleri için çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.
    Fen Bilimleri Laboratuvarı
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fkb_lab1
    Fizik Kimya ve Biyoloji derslerinin işlendiği, deneylerin yapıldığı Fen Laboratuvarı etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
    Sınıflar
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Sinif2
    Tüm anadolu türü liselerde olduğu gibi okulumuzda da sınıflar 30 kişiyi geçmemektedir. Okulumuzda okutulan her branştan yeterli sayıda öğretmenimiz bulunmaktadır.
    Yemekhane
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Yemekhane1
    İsteyen öğrenciler için bir yemek şirketiyle anlaşılarak öğle yemeğinin verildiği bir yemek salonumuz bulunmaktadır.
    Kantin
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kantin1
    Öğrencilerin acil ihtiyaçlarını giderebilecekleri okul kantini, okulun açık olduğu günlerde hizmet vermektedir.
    NEDEN BİZ ?
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Bahce5
    NEDEN BİZ? -Bireysel, toplumsal, kültürel ve evrensel bir olgu olan dinin bilimsel yollarla öğretilmesi, küreselleşen dünyamızda bugün her zamankinden daha çok önem arz etmektedir.-Coğrafi konumu nedeniyle Bursa’da bulunmamız ve ulaşılabilirliğin kolay olması-Anadolu statüsünde olması sebebiyle donanım mevcudiyeti, sınıf mevcutları-Uludağ Üniversitesi’nin ve bilim kuruluşlarının varlığı-Deneyimli ve uzman seçilmiş eğitim kadrosu-Uyumlu ve saygılı bir okul kültürü-Demokratik bir okul atmosferi-Bilimsel yöntemlerle desteklenmiş din eğitimi-Önceki yıllara dayanan başarılı misyonu-Etkili Rehberlik ve sosyal kulüp çalışmaları-Toplumsal kültürün olumlu aktarımı
    BURSA İPEKÇİLİK ANADOLU İHL OLARAK;
    Bilgi çağının okulu olmaya kararlıyız. Sürekli kendimizi yeniliyor ve sürekli öğreniyoruz.
    Alanında uzman ve deneyimli kadromuza güveniyoruz.
    "Çünkü biz en başarılı olmayı hedefledik..."
    Spor Aktivite Anlayışımız
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Futbol2
    Keşif ve gelişim... Yetişmekte olan genç kuşağın bütün gelişimleri içinde kendilerini farklı alanlarda denemeleri, ilgi alanları ve becerileriyle ilgili yaptıkları “küçük keşifleri” birer yaşam becerisi haline dönüştürme yolundaki çabaları ve bu enerjinin, sistemli ve amaca yönelik bir uğraşın verildiği bir sürece dönüşmesi. Bu dünya içinde, onları, bir yaşam boyu güvenle taşıyabilecekleri kişilik özellikleri, beceri ve uğraş alanlarıyla donatıyor.
    Biz ;
    Ülkesini seven,Kültürel mirası değerlendirebilen,Yaşanan hayatı yorumlayabilen,Problemlerde çözüm üretebilen,Meslek derslerinin yanı sıra kültür derslerinde de başarılı,
    Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştirecek öğrencilerin yetiştirilmesini hedefledik.
    [size=12pt]"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar."[/size]
    Tarihçe

Bursa Anadolu İmam-Hatip Lisesi 1991-1992 eğitim-öğretim yılında Bursa İmam-Hatip Lisesi bünyesinde açılmıştır. İlk açıldığı yıl Anadolu Lisesi sınavına giren öğrencilerden ön kayıtta 144 öğrenci alınmıştır.
    1992-1993 eğitim-öğretim yılında da hazırlık ve orta birinci sınıflarla eğitim ve öğretim yine Merkez İmam-Hatip Lisesi bünyesinde devam etmiştir.

1993–1994 öğretim yılında; Bursa Merkez İmam-Hatip Lisesi bünyesinden ayrılarak ipekçilik semtindeki bu günkü ana binada müstakil müdürlük haline gelmiştir. 1995–1996 öğretim yılından bu yana da üst bahçede Devlet-Vatandaş İşbirliği ile inşa edilen 4 katlı ek bina ile eğitim-öğretime devam edilmektedir.
    Ana binada; 1 idare, 1 öğretmenler odası, 1 İngilizce dil laboratuarı, 1 spor odası, 1 Arapça zümre odası, 1 İngilizce zümre odası, 10 derslik ve çatı katında bir mesleki uygulama salonu (Mescit) bulunmaktadır. Üst bahçede yer alan ek binada; 3 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 Bilgi Teknolojileri Laboratuarı, 1 Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuarı, 1 rehberlik servisi, 1 hizmetli odası, 1 memur odası, 1 kütüphane, 17 derslik, 1 adet mesleki uygulama salonu (mescid), 1 arşiv, 1 depo ve çatı katında çok amaçlı 1 konferans salonu bulunmaktadır.
    Okulumuzun ilk müdürü Mustafa KÜTAHYALIOĞLU’dur. Sonra Niyazi AKBABA müdürlük yapmıştır.
    Halen okulumuzun müdürlüğünü vekâleten Yener EMER yürütmektedir.
    Şu anda okulumuzda; 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı 50 öğretmen, 1 hizmetli, 1 kaloriferci ve 1 memur bulunmaktadır.
    Okulumuzun en başarılı olduğu dönem 1999 yılıdır. Bu dönemde yerleştirme başarımız % 57’dir. Bunun %28’i lisans (4 yıllık) programlarıdır. Yine okulumuzdan 1999 yılında Devlet Parasız Ve burslu sınavı Türkiye Birincisi çıkmıştır. En son olarak da 2005 yılında ÖSYM sınavında Türkiye 296’ncısı okulumuzdan çıkmıştır. Yine aynı sınavda okulumuz Türkiye genelinde kendi türündeki okullar olan İmam Hatip Liseleri arasında Sayısalda 1., Eşit Ağırlıkta 3. ve Sözelde de 17. olmuştur.
    2006 ÖSS de Sözel 1 puan türünde Bursa 1. si, 4. sü, 8. ve 9. su okulumuzdan çıkmıştır. Ayrıca Aynı puan türünde Bursa’da ilk 100 öğrenciden 24 ü okulumuz öğrencileri olmuştur.
    2006 yılında 19 ilahiyat fakültesi 9 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 7 Diğer Fakülteler, 17 iki yıllık Meslek Yüksek Okulu ve 73 Açık Öğretim Fakültesi olmak üzere toplam 125 öğrencimiz ÖSYM tarafından bir yüksek öğretim programına yerleştirildi. Ayrıca bazı öğrencilerimiz kendi imkânları ile yurt dışındaki değişik üniversitelerde okumaktadırlar.
    Okulumuzun diğer başarıları:
    1. 1996–1997 Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Genel Kültür Bilgi Yarışmasında ilçe üçüncülüğü,
    2. 1996–1997 yıldız Erkekler Eskirim Flöre İl Birinciliği,
    3. 1997–1998 Eğitim Öğretim yılı Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Cumhuriyetin 75. yılı etkinlikleri arasında yer alan ilköğretim okulları arasında Genel Kültür Bilgi Yarışmasında ilçe BİRİNCİLİĞİ,
    4.1998-1999 Basketbol 2. Küme yıldız Erkekler İKİNCİLİĞİ,
    5. 1998-1999 Eğitim Öğretim yılı Cumhuriyetin 75. yılı Genel Kültür Bilgi Yarışmasında Bursa İl Birinciliği,
    6.1999-2000 Kutlu Doğum Haftası liseler ve meslek liseleri arasında bilgi yarışması Bölge (Kocaeli) Yarı final Birinciliği,
    7. 1999-2000 Kutlu Doğum Haftası liseler ve meslek liseleri arasında bilgi yarışması Bölge (Balıkesir) Birinciliği,
    8. 1999-2000 Kutlu Doğum Haftası liseler ve meslek liseleri arasında bilgi yarışması İl Birinciliği,
    9. 1999-2000 Kutlu Doğum Haftası liseler ve meslek liseleri arasında bilgi yarışması Türkiye Finali İkinciliği,
    10. 2000-2001 Eğitim Öğretim yılı İmam Hatip Liseleri satranç turnuvası Marmara bölge birinciliği,
    11. 2000-2001 Eğitim Öğretim yılı İmam Hatip Liseleri arası satranç turnuvası Türkiye Finali İkinciliği,
    12. 2004-2005 Öğretim yılı Marmara Bölgesi Hafızlık yarışmasına katılımından dolayı teşekkür.
    Misyonumuz ;
    Öğrencilerimizin zihninde,insana, düşünceye, özgürlüğe,ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.

Vizyonumuz ;
    Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen,problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

Değerlerimiz ;
    Akla ve bilime dayalı bir din anlayışının Türkiye için gerekli zihniyet değişikliğinin gerçekleşmesine yardımcı olabileceğine inanırız.
    Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin geliştirilmesine çalışırız.
    Din Öğretiminde belletici ve baskı altına alıcı bir yaklaşımı değil, konuları çözümleyici ve yorumlayıcı bir yaklaşımı benimseriz.
    Din Öğretiminde dinin bütünleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız.
    Din öğretiminde şekilcilik ve sloganları değil, ahlakî öğretilerin felsefesini önemseriz.
    Din öğretiminde kavram kargaşası ve kavram belirsizliğini giderecek bilimsel çalışmalar üretiriz.
    Sağlıklı bir din anlayışının kaliteli bir eğitim-öğretim sürecinden geçtiğine inanırız.
    Din öğretiminde sorunlara aceleci çözümlerle yaklaşmamaya çalışırız.
    Din öğretiminde oku, düşün ve anla prensibini benimseriz.
    Niteliğin, nicelikten üstün olduğuna inanırız ve enerjimizi olumlu alanlarda ve insanlığa hizmet için harcarız.
    Din öğretiminde, yönetici-öğretmen-öğrenci-veli (aile) ilişkisinde güven ortamı sağlamak için tüm tedbirleri alırız.
    Okulumuza Ulaşım
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Bahce2
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bursa Şehir Merkezine yakın mesafede olup, ulaşım seçenekleri çeşitlidir. Bursadaki diğer Liselerde olduğu gibi Servis hizmeti bulunmaktadır.
    Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okl_kapi
    1- Heykelden Mollaarap Taksi Dolmuşlarıyla,
    2- Kültürpark metro istasyonundan kalkan Postahanenin köşesinden geçen B38 nolu Özel Halk Obüsleriyle,
    3- Heykelden 37 nolu Belediye Otobüsleriyle,
    4- Öğrenci servisleriyle,
    5- Ya da Heykelden Setbaşı istikametine yürür Setbaşı köprüsünü geçince sağdaki ilk aralıktan yukarıya İpekçilik yokuşunun sonunda okulumuza ulaşabilirsiniz.

BİAİHL nin ana başlıkta yeralmasını istiyorum...
    nefess
    nefess
    yeşil sever

yeşil sever

Kadın
    Okul : g.i.h.l.a.i.h.l
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Calisi10
    Teşekkür : 1
    Puanı : 97

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Empty Geri: Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi

Mesaj  nefess C.tesi Şub. 14, 2009 10:12 pm

B.İ.A.İ.H.L bende bir süre öğrencilik yaptım..yol problemi servis problemi derken devamsızlıktan kalmak yerine okulumu değiştirdim..ve başka bir imamhatip lisesine geçiş yaptım...eski okulumdan bir yolcuyu burda görmek gerçekten güzel..=)
    Pisko_BAİHL
    Pisko_BAİHL
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : BURSA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Keyifl10
    Teşekkür : 1
    Puanı : 7

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Empty Geri: Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi

Mesaj  Pisko_BAİHL Salı Şub. 24, 2009 12:11 pm

işte benim okulum:)) herşeyiyle dört dörtlük bir lise paylaşım için saolasın
    ___
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : ihl
    Puanı : 6

Mesaj  ___ Salı Şub. 24, 2009 9:05 pm

4 yıl boyunca biaihl de okumak nasib oldu bana..
    o 4 yıl içinde kullanmadığım devamsızlıkları sayarsanız herhalde uzzzuuunnn bir zaman okula gitmeyebilirdim:))

yine de okulumuzdan nasiblenmiş olmanıza çoook sevindim nefess kardeşim...

Pisko_BAİHL
    işte benim okulum:))

işte BİZİM OKULUMUZZZZ:)))

esselam...
    NuR ..
    NuR ..
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : _вiαihL___06
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Bezgin10
    Teşekkür : 7
    Puanı : 352

Mesaj  NuR .. Salı Şub. 24, 2009 9:28 pm

hakLısınız.. İŞTE BİZİM OKULUMUZ Smile Like a Star @ heaven
    Zeynebb
    Zeynebb
    Yeşil yeşil

Yeşil yeşil

Kadın
    Okul : ß.i.a.i.h.L
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Huysuz10
    Teşekkür : 4
    Puanı : 89

Mesaj  Zeynebb C.tesi Şub. 28, 2009 12:30 pm

Okulum Cnm okulum.. rabbit ßursa İpekçilik Ânadolu İmam Hatip Lisesi tongue
    MAfacan
    MAfacan
    Yeşil Yolcu

Yeşil Yolcu

Kadın
    Okul : BİAİHL
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Tuhaf10
    Teşekkür : 7
    Puanı : 490

Mesaj  MAfacan C.tesi Mart 07, 2009 11:33 pm

yha bugn cumartesi okulumu özledm bn yhaa (dersleri deil yanlş anlaşlmasn)

cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat
    aboo aboo aboo aboo aboo
    mum ışığı
    mum ışığı
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : bursa ipekçilik anadolu imam hatip lisesi
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Keyifl10
    Puanı : 8

Mesaj  mum ışığı C.tesi Nis. 25, 2009 12:06 am

ilk önce güzel okulumuzu tanıttığın için allah razı olsun çok saol.. king . gerçekten müthiş bi okulumuz tüm imam hatipler bizim okulumuz o ayrı Very Happy .....
    Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven yeşilliği ile sıcak tebessümleriyle hocalarımızla yaptığımız sohbetleriyle ve kardeş dediğimiz arkadaşlarımız ile b.i.a.i.h.l bambaşka bi okul dört senemi en güzel şekilde geçirmeyi nasip eden rabbime şükürler olsun...
    Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    aboo aboo
    uhuvvet
    uhuvvet
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : b.ia.i.h.l.
    Teşekkür : 3
    Puanı : 25

Mesaj  uhuvvet Salı Haz. 16, 2009 2:31 pm

bende okulumm...diyorlardı:okulu bitirince degerini anlarsınız.tüh be haklı cıktılar[b]
    fatoş
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : bursa ipekçilik anadolu imam hatip lisesi
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Neseli10
    Puanı : 1

Mesaj  fatoş Salı Ekim 13, 2009 5:03 pm

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi 185871 yuppi benim oklum............ Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi 896747
    Güvercin Gerdanlığı
    Güvercin Gerdanlığı
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : bursa anadolu imam hatip lise
    Ruh hali : Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Tuhaf10
    Puanı : 5

Mesaj  Güvercin Gerdanlığı Çarş. Ocak 06, 2010 10:37 pm

o kadar özlüyorumki okulumu ...

ordaki huzur başka yerde yok...
    esen rüzgarda savrulan yapraklarıyla.. güzel kokan çiçekleriyle..bambaşka bir okuldu ...

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 11:25 am