YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı

tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Okul : ..::BAİHL::..
    Ruh hali : ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Olgun10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 73

ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Empty ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı

Mesaj  tuana__ Ptsi Ekim 27, 2008 5:22 pm

Bulaşık Kaşıklar

İki sevgili lüks bir restorana giderler Delikanlı yakışıklımı mı yakışıklı boyu-posu yerinde ama sanki birazcık safçadır Kız derseniz ay parçası, dünyalar güzeli Gözleri koyu yeşil, kumral saçları yarı belinde dalga dalga saçlarında kinaye isterseniz kızın ismine Deniz diyelim, delikanlının imside Yunus olsun…

Ismarlayacağı yemeğin bedelini ödeye bilmek için bizim Yunu belki bir haftadır para biriktirmektedir Beklide bazı arkadaşlarında borç almak zorunda kalmıştır Giydiği takım elbise arkadaşına ait, ayağında da kardeşinin yeni ayakkabıları emanettir zaten
    Heyecanla kendilerine ayrılan masaya geçerler Kız masaya otururken delikanlı yardımcı olmayı unutmaz Bu tüyoyu en yakın arkadaşından almıştır zira

Deniz manzaralı bir restoranın Deniz’e nazır bir masasında güzel bir akşam yemeği faslı başlar Romantik bir şarkının nameleri gönüllerini kıpır kıpır edivermez mi bide; Yunus hemen bir atlayış yapar:

- Ne hoş bir müzik değil mi? Benim en çok sevdiğim şarkılardan biridir bu
    Denizin yüzünde muzip bir tebessüm belirir, sonrada şuh bir kahkaha atıverir Yunus şaşırır neden güldüğünü sorar:

- Kusura bakma ama bu şarkının sözlerini bildiğinden emin misin? İstersen birlikte dinleyelim Hatta o kadar seviyorsan bizim şarkımız olsun!
    Yunus kızarsada teklif hoşuna gider ve dinlemeye başlarlar “şarkıları”nı:
    “Aşka gönül vermem, aşka inanmam”

Demeye başlamaz mı sanatçı? Yunus şarkının her bir cümlesiyle renkten renge girer:
    Nasıl olsa sonu gelmeyecek mi
    Her güzel şey gibi bitmeyecek mi
    Bırakıp da beni gitmeyecek mi
    Unut sevme beni, bu aşkın sonu
    Ne yazık ki hicran göz yaşı dolu…
    tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Ruh hali : ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Olgun10

ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Empty Geri: ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı

Mesaj  tuana__ Ptsi Ekim 27, 2008 5:25 pm

[size=9]Delikanlı devirdiği çamı nasıl ikame edeceğini düşünürken imdadına garson yetişir
    Siparişlerini verirler fakat garsonun tavrını biraz ukalaca bulur Yunus Birazdan servis için aynı eleman tekrar gelir, ama garsonun davranışları iyiden iyiye sinirine dokunur Deniz hanımın önüne servis açılır Sıra Yunus’a gelince bir rezalet yaşanır Önüne konulan kaşık-çatala bakan delikanlı gözlerine inanamaz ve sorar:

- Buda ne böyle!?
    - Kaşık, çatal ve bıçak…
    - İyi ki söyledin valla! Gözün görmüyor herhalde, baksana şu kaşık çatalın haline!

- Ne var ki bunlar da!? Kullanılmış bir kaşık, kullanılmış bir çatal ve de kullanılmış bi bıçak Ama beyefendi sizi temin ederim bunları sadece bir kişi kullandı Şimdi şuradan kalkan müşterinin masasından getirdim

Garsonun pişkinliğine bakıp kendisinin şu anda bir kamera şakasına konu edildiğini düşünür çünkü burası… lokantadır Böyle bir yerde müşterilerin önüne, bulaşık bir çatal- kaşık koyup “Abi valla az kullanıldı” Diyemeyeceklerine göre, bu olsa olsa bir şakadır

Garsonun kendisiyle ciddi ciddi kafa bulduğunu anlayınca Yunus küplere biner Fakat sevdiği kızın yanında da bir tatsızlık çıksın istemez, garsonu biraz ileride kuytu bir köşeye çeker:

- Kardeşim sen manyak mısın?
    Müşterilerin önüne böyle çatal- kaşık konur mu?
    - Ne o abi! tiksindin mi yoksa?
    - Ya aslanım sen benimle kafa mı buluyorsun? Kim yemek yer bu kaşık- çatalla?

- Sen yersin abi! Masada senin karşında oturan kızla senden önce burada tam onbir kişi yemek yedi biliyor musun? Yemekten sonra o arkadaşlarla birde halı saha maçı yaparsınız artık Valla önüne koyduğum o çatal- kaşık o kızdan daha temizdir ya, artık yer misin yemez misin iş senin iştahına kalmış abim benim! Deniz dediğin haliç olmuş haberin yok
    Bizin Yunus kaptanın takası ala-bola olurverir Bu Deniz’de çok su yutacağa benzer anlaşılan Bozulan muhakemesi ve titreyern sesiyle garsona itiraz etmeye çalışır:

- Kız ile kaşık hiç aynı şey midir? Mukayese ettiğin şeye bak abi yaa!
    - Tabii ki bir değildir ağabeycim Bak bu kaşık kaç kişinin elinden geçti bilen yok Ama her yıkamada tertemiz olur Kaşık milletinin namusu yoktur, bekareti yoktur Kız milletiyle kıyaslanır mı hiç? Vallahi sende bir alemsin ağabeycim yani!

tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın

ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Empty Geri: ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı

Mesaj  tuana__ Ptsi Ekim 27, 2008 5:27 pm

Garsonla yeni flörtünün fiskosunda pirelenen Deniz de o sırada yakın mesafede dinlemeye geçmiştir Namus ve bekaret sözlerini duyunca kendisinden bahsedildiğini anlar Bir fırtınadır kopar Deniz’de… bir kase mercimek çorbasını garsonun başından aşağı deviriverir kız Araya giren lokantanın şefi ve sahibi, tsunamiye dönen rezaleti en asgari ziyanla geçirmeye çalışsa da nafile Çünkü bütün müşteriler homurdanmaya başlamıştır Bir tek Yunus’un sesi-soluğu çıkmaz, zira o çoktan karaya vurmuştur Lokanta sahibi Şahin bey garsonu haşlama üzere mutfağa alır:

- Ya ne yaptın sen kardeşim yaa! Bak üstün başın ne oldu?

- Aman abi, namusumuza leke sürülmesin de kirlenen elbisemiz olsun
    Çamaşır makinesi hakından gelir bu lekenin

- Köftehorun ettiği lafa bak! El alemin kızından oğlundan sanane be yahu!
    - Öyle deme abi! Aşktı, meşkti, flörttü yazık oluyor memleketin evladına-kızına!

- Alan memnu veren memnun, derdini çekmek sana mı kaldı koçum?
    - Bana kaldı abi Benim midem o kadar geniş değil! Yemekte temiz kaşık isteyip de bulaşık insanlarla sırt sırta yemek yenmesini benim içim kaldırmıyor Bak bu delikanlı, elin kızını ayartır getirir yemek ısmarlar
    Başka bir gün kendi kız kardeşini bir delikanlı ile görse kızcağızın kemiklerini kırar Başkasının kızına kanca atıp sıra kendi bacısına geldimi melek gibi namuslu dursun ister Hangi talanda görülmüş böyle yağma!!

- Kız bir erkekle yemek yese ahlaksızlık mı olur kardeşim?
    - O bir kerenin devamı umumiyetle gelir abi Ne kızlar var bir görsen Ronaldinho mübarek, yirmi tane delikanlıyı çalıma dizip ters köşeye yatırıyor Tabi delikanlılarda onlardan aşağı kalmıyor Sonra ne oluyor?

- Nerden bilelim efendim Anlatsanızda öğrensek sonra ne olduğunu…

- Kimsenin kimseye itimadı kalmıyor abi Erkek koleksiyonu yapan kız:
    “Evlenecek namuslu erkek var mı ki?” Diyor Erkekler de: “Biz onu bilmeyiz ama şimdiye kadar namuslu bir kızla müşerref olamadık” Diyorlar Halbuki kızlar erkekleri, erkekler de kızları kirlettiği bilmiyor Sonra da dönüp kendi flörtlerinin eserlerinden tiksiniyorlar Biz evlilik diye bir şeye inanmıyoruz, evlilik aşkı öldürür furyası alıp gidiyor başını

- Flört edecekleri ne malum? Belki niyetleri ciddidir, evlenip yuva kuracaklardır belki?

- Hafazanallah! Şahin abi ağzını hayra aç, o dediğin daha kötü ya!
    - Haydaaa! Yemeğe çıksalar kabahat, nikah masasına otursalar daha büyük kabahat mi oluyor? Peki zat-i alilerinizi memnun edebilmek için çocukların ne yapmalarını irade buyururdunuz
    - Akıllarını azıcık başlarına alsınlar kafi Bak abi eskiden biri demiş ki: “İster kadın olsun, ister kitap:cildine bakıp aldanmamalı Münderecatına(fihristine) bakmalı”

- Bak iyi dedin Eskide kaldı aslanım onlar

- Tamam abi ben de yenilerden misal vereyim Sormuşlar Temel’e: Karın güzel mi olsun, yoksa aptal mı? Aptal olsun daa! Demiş Amma yaptın sen de uşağum, neden güzel olsun istemiysun? Demişler, bizim ki: Ula uşağum güzelluk geçicidur! Demiş Abi çocuğun karşısında ki kız aptal bile değil Güzellik desen iğreti… o makyajı senin kayınvaldeye yapalım, valla hacı anne bu kızdan daha bir alımlı olur!

- Höst dedik höööst Benim kaynanayı ne diye karıştırıyorsun işe Bak Recai kardeş benden sana son ihtar! Bundan sonra böyle huzursuzluklar istemiyorum ona göre!

- İş yerinde istediğiniz huzuru bütün aile yuvaları için istiyorum ben Şahin abi! Bak kurulan yuvalar Veli Göçerin evleri gibi çatır çatır çöküyor Müteahhitlik yapar, malzemeden çalarsan suç… ama televizyon programı yapar, bir gram haysiyet, iffet şeref bırakmadığın insanları çiftleştirirsen bunun adı program olur Bu memlekette malzemeden çalıp tapusuz ruhsatsız aileler kuruyorlar, sen tutmuş restoranında huzur istiyorsun abi…

- Yeter kardeşim yeter! Kabahat bende zaten! Tutar üniversite mezunu garson çalıştırırsan böyle olur Kardeşim bak canın memleketi kurtarmak istiyorsa, tamam kurtar Ama burada garsonluk yapma! Yok burada garsonluk yapacaksan eğer, o zaman işine bak!

Recai tam cevap verecekti ki mutfağa gelen ürkek bakışlarla patronu süzerek, bir iki öksürükle lafın arasına girer:

- Efendim kusura bakmayın, özür diliyorum Kızınız bir erkek arkadaşıyla yemeğe gelmiş, şey yani… hani belki bilmek istersiniz idye düşündüm
    Acı bir gülümseme Recai’nin yüzünü yalayıp geçerken, Şahin bey dişlerini arasından bir küfür savurup mutfaktan hışımla çıkar ve soluğu kızının masasında alır

………

Meselenin üstesinden gelmek pek o kadar kolay olmamıştı Gerçi kızı biraz şirretlik etse de, erkek arkadaşını bir iki garsonla def eden patron iki tokat attığı kızını da lokantanın şefi ile birlikte eve postalamıştı Meselenin büyük bir kısmı da akşam evde hallolacaktı zaten

Sinirden uyuşmuş vücudunu odasındaki koltuğuna bıraktığında, başının zonkladığını hissediyordu Şahin Bey Yanında ayrılmamış olan Recai’den hemen bir bardak su getirmesini istedi

Garsonun odadan çıkıp geri dönmesi pek uzun sürmedi Masanın çekmecesinden bir ağrı kesici çıkartan Şahin Bey, odaya giren Recaiyi manasız bakışlarla bir müddet süzdü Elindeki hapı ağzına atıp tepsideki bardağa hiç dikkat etmeden suyu dudaklarına götürdü İlk yudum suya yüzü buruşunca irkildi birden, bakışlarını bir bardağa birde Recai’ye dikip:

- Oğlum bu ne?

- Hemen su istediniz ya efendim! Masalardan birinde bu bardak duruyordu Bir müşteri ayran içmiş bununla Ama içindeki su vallahi temiz abi Haaa… Siz illaki temiz bardak isterim derseniz, ziyanı yok, bardağı iki çalkalarım tertemiz olur Ama insan evladı dediğin kirlendi mi iki tokatla temizlenmez, bunu bilmiş ol Şahin Abi!

Harun KIRKIL/genç dergisi
    sessiz liman
    sessiz liman
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : ilahiyat acıkögretim
    Ruh hali : ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Mutlu10
    Puanı : 13

Mesaj  sessiz liman Paz Kas. 02, 2008 4:14 pm

tesekkurler kardesım çok guzel bır konuydu.anlayana tabıı.
    MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

Mesaj  MERVE Cuma Ara. 19, 2008 7:20 pm

sessiz liman demiş ki:tesekkurler kardesım çok guzel bır konuydu.anlayana tabıı.

AYNEN KATILIYORUM: A-N-L-A-Y-A-N-A

PAYLAŞIM GÜZEL VE DOĞRU TESPİTLER İÇERMEKTE....

EMEĞİNE SAĞLIK....
    nicksiz
    nicksiz
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : ihl
    Ruh hali : ancak midesi kaldıranların okuyabileceği değişik bir flört yazısı Bilgin10
    Puanı : 14

Mesaj  nicksiz Çarş. Ara. 24, 2008 5:01 am

süppppperr walla süper yaaaa tam otutturuyo lafları

hem çok ders verici sağolun

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 7:55 am