YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim

tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Okul : ..::BAİHL::..
    Ruh hali : ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim Olgun10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 73

ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim Empty ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim

Mesaj  tuana__ C.tesi Kas. 15, 2008 11:47 am

ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim Sevgi_cicek
    Allah’ın dostlarından Süfyan-ı Servi (k.s.) , kadın velilerden Rabiatü’l Adevviyye’nin (k.s.) yanına geldi. Ona,
    “Her kulun bir ibadet şekli vardır; senin yüce Allah’a kulluk şeklin nasıldır?” diye sordu,
    o da şu cevabı verdi; “Ben Allah’ın ateşinden korkarak O’na ibadet etmem. Böyle olursa efendisinin korkusundan ona itaat eden hizmetçi gibi olurum.
    Ben Allah’a cennet nimetlerine ulaşayım diye de kulluk yapmam. Böyle olursa, efendisine ücretle iş yapan hizmetçi gibi olurum.
    Ben yüce Rabbime ancak O’nu sevdiğim ve O’na kavuşmak istediğim için ibadet ederim.”
    Kaynak: Mekki, Kûtü’l-Kutûb, 2/112
    hilal
    hilal
    Yeni Yeşil

Yeni Yeşil

Kadın
    Okul : Bursa ipekçilik anadolu imam hatip
    Ruh hali : ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim Olgun10
    Teşekkür : 100
    Puanı : 51

ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim Empty Geri: ancak Onu sevdiğim ve Ona kavuşmak istediğim için ibadet ederim

Mesaj  hilal Ptsi Nis. 06, 2009 10:31 pm

Allah böyle hanımların (annelerimizin) yolundan yürümeyi cümlemize nasip etsin.

Allah razı olsun kardeşim... Smile Smile

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 7:58 pm