YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

KURT VE LAMBA

tuana__
    tuana__
    Yolcu

Yolcu

Kadın
    Okul : ..::BAİHL::..
    Ruh hali : KURT VE LAMBA Olgun10
    Teşekkür : 0
    Puanı : 73

gir KURT VE LAMBA

Mesaj  tuana__ Ptsi Ara. 01, 2008 5:40 pm

KURT VE LAMBA Candle-2

“Evimizin bitişiğinde ufak bir ağılımız vardı.Bir kış, baktık ki arada bir hayvan eksiliyor.Bir,iki ,üç.Bunun üzerine babam,durumu anlamak için geceleri ağılda beklemeye karar verdi.Bir gece,elinde petrol lambası,bir elinde de bir sopa, beklerken,ağılın giriş yerinden içeriye bir kurdun daldığını görür.

Babam , kurtla çarpışmasını şöyle anlattı:Kurt ,benim elimde lambayı görünce,üstüme atılıp beni parçalamaya girişmedi.o,bütün gücüyle lambayı söndürmeye çalışıyordu.Ben bir elimle lambayı onun üfürerek söndürmesinden kurtarmak için mümkün mertebe uzakta tutuyor, öte taraftan sopayla onu dövmeye çalışıyordum.Kurtsa,tıpkı insan gibi, durmadan ağzını uzatarak lambayı söndürmeye çalışıyordu.

Kurt düşünüyordu ki ,lamba dedemin elinde oldukça dedem olanca gücünü kullanabilecektir.
    Fakat bir kere lambayı söndürmeyi başarırsa dedem etrafını,yanını yöresini göremiyecek,karanlığa alışık gözlerinin üstünlüğüyle kurt hasmını kolaylıkla altedecektir.

Müslüman,elinde bir lamba bulunan bir ev sahibidir.

Müslüman’ın lambası ,Kuran ve İslam’dır.

Onun için batılılar ve Marksistler bütün güçleriyle İslam’ı söndürmeğe çalışıyorlar.İçten ve dıştan bütün kuvvetleri bu hedef için seferber olmuştur.Biz de elimizdeki sopayla bir taraftan kendimizi korurken ondan daha büyük gayretle elimizdeki ilahi ışığı, sır lambasını söndürmemeğe çalışmakla kurtuluş umudumuzu koruya biliceğiz.unutmayalım ki kurdun gözleri karanlığa alışıktır.Ama biz, barbar Avrupa önünde medeni İslam insanları ışığı kaybedersek yolumuzu kaybettik ve umudu da kaybettik demektir.

Ne mutlu kurdun tıpkı insan gibi söndürmek için üfürüşünden lambasını koruya bilenlere.”

(Sezai Karakoç/Kıyamet Aşısı)
    MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : KURT VE LAMBA Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

gir Geri: KURT VE LAMBA

Mesaj  MERVE Salı Ara. 02, 2008 12:34 pm

"Ne mutlu kurdun tıpkı insan gibi söndürmek için üfürüşünden lambasını koruya bilenlere.”

ALLAH RAZI OLSUN... Smile monkey

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 9:54 pm