YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

Forum tiplemeleri..

MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : Forum tiplemeleri.. Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

Forum tiplemeleri.. Empty Forum tiplemeleri..

Mesaj  MERVE Cuma Ara. 05, 2008 8:44 am

FORUM ŞAİRLERİ
    En sık rastlanan tiplerdendir. Şiir topiklerine yazıp giden cinsleri zararsızdır, lakin olayı üslup haline getirenler çok fenadır. “Hükümsüz kalmış ruhun senfonisi” gibi tamlamalar kullanır..

ÖĞRETEN ADAMLAR
    Misyon sahibi arkadaşlardır. Herşeyi bilirler ve sormasanız bile öğretirler. Onlara göre kurtarılmak istememenizi idrak edemezler. Yeterli ilgi ve alakayı göstermezseniz küserler. Soru sordukları görülmemiştir.

"YARDIM EDİN" CİLER
    Forum sakinlerini arama motoru yerine kullanırlar. Takıldıkları konuyu araştırmak yerine sorup hazır cevap almayı tercih ederler. İstediği cevabı vermezseniz bozulurlar.

SEVGİ İNSANLARI:
    Forum şairleri kadar sık görülen tiplerdir, zaten genellikle bünyelerinde ikisini birlikte barındırırlar. Sevgide sınır tanımazlar.
    Börtüyü, böceği, insani, kanapeyi, güneş ışığını, cocuklari, telefon sarjörünü filan ayrim yapmaksızın severler. Sevgileri yüreklerinden kopar, enginlere sığmaz taşar.
    En tahammül edilmedikleri şey sevilmemeleridir. Böyle durumlarda bir kaç tane nick alıp ilk nick,e yönelik hayranlık ve sevgi cümleleri kurduranlara bile rastlanır.

FORUM ASABİLERİ:
    Çatacak eleman aramak üzere internete girmiş, site site dolaşmış, Stem, hır gür gargara dolu insanlardır. Bazan bazı başlıklara sırf imzalarını atıp çıkarlar. Maksat asabiyat yapmaktır. Damarlarındaki asabiyet yetmediğinde, öyle abuk subuk yorumlarla taciz atışı yaparlar.

İMLA ZABİTLERİ
    Ömürlerinin kırk senesini birilerinin kendilerinin yanlışını düzeltip durması durduk yerde olmasa da, bir maraz bırakmıştır vatandaşlarımızda. İyilikten doğmamıştır anlayacağınız bu mazarat. Her neyse, "histeri ingilizceden dilimize geçmiştir, isteri fransızcadan..." gibi söylemlerle kendilerini bile çileden çıkarabilir bunlar. (bakınız tırnaklarının içinde özel isimleri büyük harfle yazmayabilirler, apostrofla ayırmayabilirler, çok biliyorlar ya, dediklerini yapacaksınız, yaptıklarını yahut yazdıklarını değil.)

FORUM NİHAYETÇİLERİ:
    Her çıkışın bir inişi, her başlangıcın bir sonucu var diyerekten hayatı bu basit felsefe tadında yaşayangellerdendir kendileri. Olaylara, forumda yazılanlara hep sonundan bakarlar, ki bunlara bu durumda "kaçacağı dem saklanacakları tutangiller" bile diyebiliriz.
    Bakalım sık sık hangi aforizmalarla hafsalamıza tavan yaptırıyorlarmış: "İyi hoş diyorsun da, sonuçta bu laflar bana bir şey kazandırmıyor ki", "bize laf değil pizza lazım", "bu başlığı ben sonlandırırım abi, kimse yazmasın, moderatöööööööööööör moderatööööööööööör, kilitler misin anacım şurayı, bozuyorlar sonuç bölümümü"...

FORUM İTİRAZCILARI:
    Aslında bunlar sırf foruma değil, hayata hayati mahkemesinin "itiraz makamı" olarak bakarlar. O cihetle "öyle olmaz, sen öyle demişsin ama, otoriteler böyle diyor" gibisinden hışımla ve herkesten önce kendine hasar verici bir şekilde başlıklara girerler. Girerler de, bir türlü çıkamazlar doğrusu.

FORUM HAYRETÇİLERİ:
    Aslında kendileri hayret birer mevzudur lakin, yüzeysel bir şekilde incelemek icabeder kendilerini. Bunlar sanki ömr-ü hayatlarında sizin azevvel yazdığınız hadisenin bir benzerini yaşamamışlar gibi (yaşamamışlardır, oksijen sarfiyatı bunlar, zaten "bir sayfa okudum, hayatım altüst oldu" bilem diyebilirler, boşturlar) hiç tahmin etmediğiniz hararette hayret ederler mevzuya.

FORUMUN KIRK YILDA BİRLERİ
    Bunlar pek sık girmezler foruma. Girdiklerinde de bir müddet forma girme zorluğu çekerler. Çok eskilerden filan kalmış olabilirler. Antika muamelesi edilmesi caizdir bunlara.

İHTİLAF CEPHESİ
    Muhtelif çap ve kalibrede, ibresini şaşırmış bir forum kitlesi oluşturur bu cephenin kalemşörleri. Kimi dem kendilerini "itlaf timi" ile karıştırırlar lakin bu karışıklığı fark yahut itiraf edemezler. Sıklıkla kullandıkları laf-ı güzaf: "ona öyle demezler, peynir ekmek yemezler", "ne yani oldu mu şimdi o, yakışmadı çabuk çıkar, değiştir değiştir" gibidir.

FORUM KİNAYECİLERİ
    Hanımefendiciğimin de o narin ellerini bütünleyen o misli bulunmaz parnak uçlarıyla o misli bulunur klavyesine tıngırdatarak ifade ettiği üzere, kınama işlemini esef eşliğinde yürütür bunlar. Multitasking uzmanlarıdır bir yerde. O kadar çoklu işlemi birarada yürütmelerinin bağrısıra "maateessüf" lafını bir türlü imlâya uygun yazamaz bunlar. Bunlara forumun ilerleyen mademelerinde "mutasarrıf" değil, "mutasavvuf" değil, "müteessif" lik mazbatası hedaye edilir.
    Sıklıkla kıllandıkları durumlar (aman işte kullandıkları kelamlar): "esefle kınıyorum", "üzülerek belirtiyorum ki, bu server üç vakte kadar göçecek"... vs gibidir.

Siz hangisisiniz ?
    ..::mücahit::..
    ..::mücahit::..
    YY

Erkek
    Okul : Seydişehir İhl
    İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
    Ruh hali : Forum tiplemeleri.. Tuhaf10
    Teşekkür : 12
    Puanı : 352

Forum tiplemeleri.. Empty Geri: Forum tiplemeleri..

Mesaj  ..::mücahit::.. Cuma Ara. 05, 2008 5:25 pm

albino

valla ben ortaya karışık bişey oldum sankim...

hepsinde bişeyler buldum kendime...amaaa... Exclamation Exclamation Exclamation

sonuçta adminim değül mü osm Razz

@
    MAfacan
    MAfacan
    Yeşil Yolcu

Yeşil Yolcu

Kadın
    Okul : BİAİHL
    Ruh hali : Forum tiplemeleri.. Tuhaf10
    Teşekkür : 7
    Puanı : 490

Forum tiplemeleri.. Empty Geri: Forum tiplemeleri..

Mesaj  MAfacan C.tesi Şub. 28, 2009 10:10 pm

FORUM HAYRETÇİLERİ:
    Aslında kendileri hayret birer mevzudur lakin, yüzeysel bir şekilde incelemek icabeder kendilerini. Bunlar sanki ömr-ü hayatlarında sizin azevvel yazdığınız hadisenin bir benzerini yaşamamışlar gibi (yaşamamışlardır, oksijen sarfiyatı bunlar, zaten "bir sayfa okudum, hayatım altüst oldu" bilem diyebilirler, boşturlar) hiç tahmin etmediğiniz hararette hayret ederler mevzuya.

ben biraz buna benziorum galiba
    ama çok ilginç yazılar okuorum ve öğreniorm
    öğrenmeme vesile olan kardeşlerimden ALLAH(cc) razı olsn

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 3:26 pm