YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umut ışığı...

MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : Umut ışığı... Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

Umut ışığı... Empty Umut ışığı...

Mesaj  MERVE Cuma Ara. 19, 2008 9:31 am

MUMLARIN ÖYKÜSÜ

Dört tane mum usul usul yanıyordu. Ortalık öylesine sessizdi ki mumların konuşmalarını duyulabiliyordunuz.

Birinci mum dedi ki:

'Ben BARIŞ'ım! Ama kimse benim yanmama yardımcı olmuyor. Sanırım yakında söneceğim.' Alevi hızla azaldı ve sonunda tamamen söndü... İkinci mum:

'Ben VEFA'yım! Ne yazık ki artık vazgeçilmez değilim. Onun için bundan sonra yanıp durmamın bir anlamı kalmadı ' Sözlerini tamamladığında esen hafif bir rüzgâr onu söndürdü...

Sırası geldiğinde üçüncü mum hüzünlü bir sesle dedi ki:

'Ben SEVGİ'yim! Yanacak gücüm kalmadı... İnsanlar beni unuttu, değerimi anlamıyorlar. En yakınlarını sevmeyi bile unuttular.'Ve daha fazla beklemeden sönüp gitti…

Ansızın... Odaya bir çocuk girdi ve 3 mumun da yanmadığını gördü. 'Neden yanmıyorsunuz? Sizin sonsuza kadar yanmanız gerekmiyor muydu? ' dedi

O zaman dördüncü mum konuşmaya başladı: 'Korkma ben yandığım sürece öteki mumları da yeniden yakabiliriz, ben UMUT'um! '
    Çocuk parıldayan gözleriyle UMUT mumunu aldı ve öteki mumları birer birer yaktı.. UMUT ışığı yaşamımızdan hiç eksik olmamalı ki hepimiz onunla birlikte Vefa' yı, Barış' ı ve Sevgi' yi! ! ! Yaşatabilelim...

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 3:09 am