YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti!

..::mücahit::..
    ..::mücahit::..
    YY

Erkek
    Okul : Seydişehir İhl
    İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
    Ruh hali : İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti! Tuhaf10
    Teşekkür : 12
    Puanı : 352

İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti! Empty İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti!

Mesaj  ..::mücahit::.. Paz Ara. 28, 2008 1:19 pm

İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti!

İHH ve Deniz Feneri, Gazze için harekete geçti! Resim49034_2

İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin için yeni bir yardım kampanyası başlattı.

İlaç ve gıdayı kapsayacak yardım kampanyasının yanısıra İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlilerin İstanbul'a getirilerek tedavi edilmesi sağlanacak. Deniz Feneri de ilk etapta 100 bin YTL gönderiyor.

İsrail'in Gazze'de yeni katliamlar başlatması üzerine Türkiye'deki yardım kuruluşları harekete geçti. İsrail saldırılarında yaralanan 59 Filistinli yaralıyı refakatçileriyle birlikte Türkiye'ye getirerek tedavi ettiren İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin için yeni bir yardım kampanyası başlattığını duyurdu. Gazze'ye ilaç ve gıda yardımında bulunacaklarını belirten İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlileri İstanbul'a getirerek tedavi edeceklerini söyledi.

Bülent Yıldırım, "İsrail günlerce, aylarca aç ve susuz bıraktığı Gazze halkını şimdi de tepesine bomba yağdırarak öldürmeye başladı. Buna sessiz kalmayacağız. Filistin'e 'şifahen değil acilen yardım lazım. Biz dün olduğu gibi bugün de Gazze halkının yanındayız. Yeni bir yardım çalışması başlattık. Gazze'ye ilaç ve gıda yardımında bulunacağız. Hayırsever halkımızın da desteklerini bekliyoruz. Gazze halkının yardımımıza ihtiyacı var. Gazze halkının yalnız olmadığını tüm dünyaya göstermeliyiz. Bilgi almak isteyenler 0212 631 21 21 numaralı telefondan ya da www.ihh.org.tr adresli internet sitesinden bize ulaşabilir" şeklinde konuştu.

İsrail'in Gazze'yi vurmasının ardından harekete geçen Deniz Feneri de bölgeye ilk etapta 100 bin YTL gönderme kararı aldı. Deniz Feneri ayrıca bölgeden tedavi amaçlı hasta getirmek için de girişimlerde bulundu. Deniz Feneri bölgede ihtiyaç duyulan malzemeler konusunda destek vermeye devam edecek.

GAZZE'YE GIDA YARDIMI TAŞIYAN KIZILAY TIRLARI YOLA ÇIKTI

Türk Kızılayı da, İsrail'in füze saldırılarının hedefi olan Gazze Şeridi'ne 500 tonluk insani yardımın ilk bölümünü yola çıkardı. Etimesgut'taki Kızılay tesisinden hareket eden 10 TIR, 150 bin kişinin gıda ihtiyacını temin edecek.

Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı, TIR'ları uğurlama töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde büyük bir insanlık dramı ve ayıbının yaşandığını belirtti. Dün düzenlenen saldırıların ardından kriz masasını topladıklarını belirten Taşlı, 250 ton gıda malzemesi taşıyan TIR'ların 5 gün içerisinde Gazze'ye ulaşacağını tahmin ettiklerini söyledi. Bölgeye yardım gönderilmesi için 15 gündür İsrail tarafıyla görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Taşlı, "Bu TIR'lar (saldırıların ardından) dünyadan Gazze'ye ulaşan ilk yardımlar olacak" dedi. İsrail'in insani yardımların geçişinde sürekli sorunlar çıkarttığını belirten Kızılay Genel Müdürü, "Büyük bir zorluk var, ama zorlayacağız. Gazze'ye mutlaka gireceğiz. İnsanlara, hiçbir ayrım yapmadan elimizi uzatacağız" dedi.

Kızılay'ın ilaç ve sağlık maddesi ağırlıklı 250 tonluk ikinci parti yardımı da önümüzdeki günlerde yola çıkarılacak. Kızılay, böylece 200 bin Gazzeli'ye insani yardım malzemesi ulaştırmış olacak.

Türk Kızılay'ı 1996'dan bugüne kadar bölgeye 18 insani yardım operasyonu düzenledi. Bu operasyonlarda bölgeye gıda maddesi, çadır, battaniye, giyim malzemesi, ilaç, tıbbi malzeme, hijyeniz malzeme, prefabrik okul, kırtasiye malzemesi, bebek maması ve bebek bezi gönderdi. 2008 yılı içinde 20 ton pirinç, 10 ton şeker, 5 ton sıvı yağ, 800 kilogram hazır çorba, 50 ton un, 20 ton mercimek, 20 ton nohut, 5 ton çay, 26 ton çeşitli ilaç ve çok sayıda tıbbi malzeme bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bugüne kadar bölgeye ulaştırılan insani yardım malzemelerinin toplam değeri 18 milyon 750 bin YTL'yi buluyor. Türk Kızılayı'nın 2 afet uzmanından oluşan ekibi de halen bölgede görev yapıyor.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:03 am