YEŞİLYOLCULAR | SANAL ALEMİN İMAM HATİP ŞUBESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!...

MERVE
    MERVE
    YETKİLİ

YETKİLİ

Kadın
    Okul : KADIKÖY İMAM HATİP LİSESİ
    İleti : SükuTun sırrı hakikatini bilenler sözün hakkını vermeyi de bilirler...!
    Ruh hali : Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Uzgun10
    Teşekkür : 5
    Puanı : 355

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Empty Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!...

Mesaj  MERVE Salı Mart 03, 2009 10:44 am

Cenab-ı Hak, Azrail Aleyhisselama;-"Ya Azrail! Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldu mu?diye sordu O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldümO da bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı. Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı. Anasının ölümü emrolunmuştu, bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm. Sonra o bebek bir tahta parçasının üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun? diye sual ettiğinde Azrail(Aleyhisselam) -Evet Ya Rab! Zalim bir hükümdar vardı. Halk ondan bizar kalmıştı. İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. ALLAH (celle celalühu):-"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:-"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab! deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya, işte o dur o zalim padişah!
    Zeynebb
    Zeynebb
    Yeşil yeşil

Yeşil yeşil

Kadın
    Okul : ß.i.a.i.h.L
    Ruh hali : Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Huysuz10
    Teşekkür : 4
    Puanı : 89

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Empty Geri: Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!...

Mesaj  Zeynebb Çarş. Mart 04, 2009 7:13 pm

Allah razı olsn
    MAfacan
    MAfacan
    Yeşil Yolcu

Yeşil Yolcu

Kadın
    Okul : BİAİHL
    Ruh hali : Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Tuhaf10
    Teşekkür : 7
    Puanı : 490

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!... Empty Geri: Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar!...

Mesaj  MAfacan C.tesi Mart 07, 2009 10:22 pm

Kainattaki bütün canlılar öldükten sonra ALLAH(cc) ölüm meleğine kendi ruhunu da almasını emrettiği zaman, Azrail:'İzzet ve Celaline yemin edrim ki,eğer bn şimdi hissetmekte olduğm ölüm acısınn şiddetini bilmş olsaydm hiçbir müminin ruhunu alamazdım' diyecektr.

bu da bnden kıssadn hisse

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 4:48 am